7 Mart 2009 Cumartesi

Everything Is Illuminated Soundtrack Album

7 Mart 2009 Cumartesi

everything is illuminated son zamanlarda izleyip de hayran olduğum iki filmden biri. tıngır mıngır ilerleyen güzel bir hikayeye sahip hoş bir film. film ukrayna da geçiyor. filmde kendisini hobbit olarak tanıdığımız elijah wood ve gogol bordello'nun solisti pek şirin ukrayna aksanıyla ingilizce konuşan eugune hütz başrollerde. aslında bir romanmış everything is illuminated. filme uyarlanmış bir çok roman gibi. filmin konusundan biraz bahsedecek olursak; amerikalı, kavanoz dipli gözlüklü, yanakları sıkılası yahudi genç jonathan safran foer -elijah wood- bir soy araştırması içindedir. ikinci dünya savaşı yüzünden dedesinin geçmişinde tamamlayamadığı parçalar vardır. dedesi öldükten sonra dedesinin geçmişini araştırmak için ukrayna'ya gider.jonathan aynı zamanda bir koleksyoncudur. ailesine dair şeyleri toplamaktadır. ukrayna'da yolcuğu sırasında kendisine rehberlik edecek alexander perchov-eugune hütz- ve dedesi ile tanışır. ve hikayemiz burada başlar. konusu çok tanıdık gelse de gerek müzikleriyle gerek görüntü yönetmenin olağanüstü çalışmasıyla başarılı bir film halini almış everything is illuminated.
asıl filmden bahsetme sebebime gelirsek başlıktan da anlayabileceğiniz gibi soundtrack albümü.
17 adet şarkı var soundtrack albümünde.8 tanesi Paul Cantelon tarafından bestelenmiş. şarkılar Leningrad, Arcady Severny,Csókolom, Tin Hat Trio ve tabi ki Gogol Bordello gibi ska punk grupları tarafından yorumlanmış. Paul Cantelon amerikalı besteci. 17 yaşında geçirdiği bir bisiklet kazası sonrası amnezya ortaya çıkmış ve müzik yapmayı tekrar öğrenmek zorunda kalmış. özellikle filmler için yaptığı bestelerle tanınıyor. aynı zamanda Wild Colonials adlı alternatif rock grubunda keman, piyano ve akordiyon çalmakta. nasıl filmle bu kadar bütünleşebilmiş şakılar yapabildiğini hala aklım almamakta ama zevkle dinlememi engellemiyor tabii bu. filmi de izlerseniz eğer-ki bu kadar övgüden sonra izlenir bence. hıhım evet- ayrı bir zevkle dinleyeceğinizi temin edebilirim.
torrent linkini vereceğim şimdilik, en kısa zamanda da albümün kendisini rapidshare'e yükleyip buraya koyacağım efenim. iyi dinlemeler.

geç gelen edit: download by rapidshare
Torrent

1 yorum:

Talash dedi ki...

Teşekkür ederim albüm için. Filmi izledim. Ukrayna'nın günlük hayatı bizimkine pek benziyodu. Türk filmi izler gibiydi.

Search

 
◄Design by Pocket► Distributed by Blogspot Templates